Biyografi

Merhabalar Ben Dr.Serkan Taşdelen

1983 yılında Diyarbakırda doğdum ve 
ilk-orta öğrenimini burada tamamladım.
Tıp serüvenime 2004 yılında Kiev’de 1840 yılında kurulmuş olan Ukrayna’nın en prestijli Üniversitelerinden Bogomolets Tıp Fakültesine girerek başladım.    Ünversitemde 56 ülkeden yaklaşık 1.300 yabancı öğrenci ve 6000'den fazla öğrenci tıp eğitimi almaktadır.Ayrıca aralarında Mihail Bulgakov’un da bulunduğu  birçok ünlü doktor buradan mezun olmuştur.
Tıp eğitimi sürecini farklı kültürlerden gelen arkadaşlar ile birlikte tamamladım.Bu sayede onların kültürlerini yakından tanıma fırsatım oldu.Üniversitede özelikle klinik bilimlerde almış olduğum yoğun eğitim sayesinde çok verimli bir asistanlık süreci geçirdim.


2012 yılında Shupyk Tıp Akademisinin Kardiyoloji Bölümü tarafından kabul edildim. Strazhenska Enstitünde Prof. Dr.Marina DOLZHENKO’nun ekibinde 
yaklaşık 1,5 yıl temel kardiyoloji eğitimi aldıktan sonra 
Prof. Dr. Maksim SOKOLOV‘un asistanı olarak Girişimsel Kardiyoloji alanında devam ettim. 
The Center Hearth Araştırma Hastanesi’nde Prof. Dr. Oleg YUSIHOV’un yanında 2016 yılında Kardiyoloji Uzmanlığımı tamamladım.
Uzmanlık eğitimi sırasında Avrupa’da Kardiyoloji ile ilgili birçok seminere ve konferansa katılımcı, konuşmacı olarak katılma fırsatım oldu. Bu süre içerisinde İstanbul da Kartal Koşuyolu EAH içinde bulunduğu birçok ülkede staj yapma imkânım oldu.

2016 -2017 yıllarında Kiev Medikal Üniversitesinde Kardiyoloji Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak Pediatrik Hastalarda Invaziv Kardiyolojik yöntemler üzerine çalışmalarda bulundum. Aynı zamanda Kiev Askeri Hastanesinde Kardiyoloji uzmanı olarak çalıştım.2018 yılında İstanbul’da İlaç Endüstrisi’nde Medikal Müdür olarak işe başladım ve halen devam etmekteyim.


2013 - Kiev / UKRAYNA ,
Strazehnska Hospital, 
Dr.Serdest TAŞDELEN ile2014 - Paris / FRANSA 
PCR Konferansı, 
Dr.Cevat KIRMA ile2015 - Minsk / BELARUS 
Belarus Devlet Üniversitesi Kardiyoloji Anabilimdalı2015 - İstanbul / TÜRKİYE 
Koşuyolu Eğitim Araştırma Hastanesi, 
Dr.Serdar DEMİR ile


2016 - Kiev / UKRAYNA ,
Koç Üniversitesi ve Ukraine Medical Club Sempozyumu ,
Dr.Serdest TAŞDELEN ile2017 - Kiev / UKRAYNA ,
18.Ukrayna Ulusal Kardiyoloji Kongresi 


Benimle iletişime geçmek için